USA võimud hoiatasid taas, et valgendi joomine ei ravi autismi ega vähki

 (97)
USA võimud hoiatasid taas, et valgendi joomine ei ravi autismi ega vähki
Foto: Repro

USA Toidu- ja Ravimiadministratsioon (FDA) andis eile ametliku hoiatuse, milles kutsutakse inimesi mitte jooma kloordioksiidi lahust, mida internetis reklaamitakse ravimina autismi, HIV ja aidsi, vähi ning muude haiguste vastu.

Need tooted, mida tuntakse muu hulgas nimede Miracle Mineral Solution (MMS) ja Chlorine Dioxide Protocol all ei ole FDA poolt heaks kiidetud ja neil võivad olla eluohtlikud kõrvalmõjud, teatas FDA oma pressiteates, vahendab NBC News.

„Nende toodete sissevõtmine on sama, mis valgendi joomine,” teatas FDA tegevjuht Ned Sharpless. „Tarbijad ei tohiks neid tooteid kasutada ja vanemad ei tohiks neid tooteid mingil põhjusel lastele anda.”

Tegemist ei ole esimese korraga, kui FDA sellise hoiatuse teeb.

2010. aastal võrdles FDA lahust tööstusliku valgendiga ja kirjeldas selle tarbijatele tekkivaid terviseprobleeme alates tõsisest iiveldusest ja oksendamisest kuni vedelikukaotuse põhjustatud madala vererõhuni.

„Tarbijad, kellel on MMS-i, peaksid lõpetama selle kasutamise viivitamatult ja selle minema viskama,” hoiatas FDA.

USA mürgistuskeskused on viimase viie aasta jooksul tegelenud enam kui 16 000 MMS-iga seotud juhtumiga, millest 50 olid eluohtlikud. Kaheksa inimest suri.

Neid tooteid hakkas 20 aastat tagasi reklaamima ravimina pea kõigi haiguste vastu endine saientoloog, kes hiljem asutas „tervise ja ravitsemise” kiriku nimega Genesis II.

Endine kinnisvaraagent Chicagost Kerri Rivera väitis hiljem, et lahus ravib autismi.