USA viimane suursaadik Nõukogude Liidus keeldus augustiputši telesaates osalemast

 (9)
USA viimane suursaadik Nõukogude Liidus keeldus augustiputši telesaates osalemast
RIANovosti

USA viimane suursaadik Nõukogude Liidus Jack Matlock keeldus osa võtmast 1991. aasta augustiputšile pühendatud telesaate lindistusest. Suursaadik põhjendas oma otsust ajanappusega viisa vormistamiseks, kuid nimetas ka saates osalejate nimekirja imelikuks.

Matlocki kiri avaldati Gorbatšovi fondi veebilehel. Selles on öeldud, et saatesse ei ole kutsutud ei Nõukogude Liidu viimast presidenti Mihhail Gorbatšovi ennast ega tema toetajaid, näiteks Nõukogude Liidu presidendi tollast abi Anatoli Tšernjajevit, vahendab Lenta.ru.

Matlock märgib ka, et saatesse ei ole kutsutud uurijaid, kes putšiga tegelesid. Kutsutute hulgas ei ole endise suursaadiku sõnul ka Gavriil Popovi, kellel oli informatsioon plaanitava riigipöörde kohta.

„Teie saate osalejate hulgas on kõige järgi otsustades üks riigipöörde organiseerinud grupi liige (Jazov) ja mitmed Jeltsini kaastöötajad, kellest kaks reetsid ta 1993. aastal, tegutsedes selgelt ebaseaduslikult. Kus on aga need, kes seisid lähedal Gorbatšovile ja kellelt võib oodata vähem tendentslikku käsitlust tollaste sündmuste kohta?“ küsis Matlock telekanali NTV esindajatelt.

USA suursaadik Nõukogude Liidus lisas, et NTV poolt kutsutud inimestega diskussioonis osalema ta ei nõustuks.