USA väikelinna sünagoogis avas antisemiit püstolkuulipilduja tule, tabamuse sai ka rabi

 (53)

Ameerika Ühendriikides California osariigis asuvas Poway väikelinnas avas mees laupäeval sünagoogis tule, tappes vähemalt ühe ja vigastades veel kolme inimest.

Tulistajaks oli politsei teatel 32 kilomeetri kauguselt San Diegost pärit 19-aastane John Earnest, vahendab uudistekanal BBC.

Ta võeti vahi alla, ent tema täpne motiiv on teadmata: küll aga ütles Earnest, et võttis eeskuju hiljutisest mošeetulistamisest Uus-Meremaal. Tema vaadete paremaks mõistmiseks analüüsib politsei mehe sotsiaalvõrgustike postitusi.

Tulistamine leidis aset kella 11.30 ajal USA lääneranniku aja järgi (meie aja järgi kell 21.30), ütles kohalik politseiametnik Bill Gore, kelle sõnul pääses juudi rabi eluga, ent sai haavata.

Hukkunuks oli vanem naine, vigasaanuteks noor tüdruk ja kaks meest.

Seotud lood:

Taparelvana kasutas Earnest „püstolkuulipildujale AR-15 sarnast relva“.

USA president Donald Trump ütles juhtunust kuuldes, et mõistab igasguse antisemitismi hukka. „Täna on ameeriklaste südamed sünagoogitulistamise ohvritega Californias, see just juhtus. Kogu meie rahvas leinab elude kaotust, palvetab haavatute eest ja seisab solidaarselt koos juudi kogukonnaga,“ ütles ta kampaaniaüritusel Wisconsinis. „Mõistame karmilt hukka antisemitismi, kurjuse ja viha, mille üle tuleb võidu saavutama“