USA vabariiklastest kongresman: Trump tuleks ametist tagandada

 (127)
USA vabariiklastest kongresman: Trump tuleks ametist tagandada
Foto: Reuters

USA Esindajatekoja saadikust Justin Amashist sai esimene vabariiklasest kongresman, kes toetab avalikult president Donald Trumpi ametist tagandamist.

Amash selgitas oma seisukohta Twitteri vahendusel, kirjeldades erakonnakaaslasest riigijuhi „tagandamist väärivat käitumist“ seoses eriprokurör Robert Muelleri juurdlusega, mida riigipea üritas raporti kohaselt korduvalt tulutult peatada, vahendab uudistekanal Daily Beast.

„[Justiitsminister William] Barri ettekujutusele vastupidiselt, paljastab Muelleri raport, et president Trump võttis osa kindlatest tegevustest ja seda saatis selge käitumismuster, mis on tagandamiseks piisav,“ kirjutas kongresman oma Twitteri kontol.

Ta märkis ka, et Barr püüdis enne raporti avaldamist oma lühikokkuvõttega inimesi tahtlikult eksiteele viia.

„Tegelikult kirjeldab Muelleri raport mitmeid näiteid käitumisest, mis vastab kõigile õigusemõistmise takistamise tingimustele, ja kahtlemata süüdistataks selliste tõendite alusel iga teist isikut, kes ei ole Ameerika Ühendriikide president,“ arvas Amash.

Tema sõnul ei tunne enamus seadusandjatest isegi huvi, millest eriprokuröri raport kõneleb, sest „nad on langetanud oma otsuse partisanliku kuuluvuse alusel, mitte lojaalsusest põhiseadusele“.