USA suursaadik NATO juures Macroni „ajusurma” kohta: tugevaima ja edukaima alliansi mustamine ei ole hea mõte

 (22)
USA suursaadik NATO juures Macroni „ajusurma” kohta: tugevaima ja edukaima alliansi mustamine ei ole hea mõte
Kay Bailey HutchisonFoto: ERIC PIERMONT, AFP

Ka USA suursaadik NATO juures Kay Bailey Hutchison mõistis eile hukka Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni avalduse, et NATO on ajusurmas, öeldes, et katse liikmeid lõhestada ei ole ratsionaalne.

„Me ei nõustu kindlalt president Macroni hinnanguga,” ütles Hutchison NATO välisministrite Brüsseli kohtumise eelõhtul antud pressikonverentsil. „Ma usun, et NATO on absoluutselt hädavajalik, kui me hakkame hindama riske, millega me kõik koos silmitsi oleme, ja mõte, et ainult üks meie riikidest või üks meie riikide gruppidest on silmitsi tohutute ohtudega meie elanikele, ei ole isegi ratsionaalne. Me oleme koos tugevamad. Ameerika toob NATO juhtimise. Meil on võime juhtida. Meie teeme oma osa ja rohkem. Ja me jagame seda, mida teeme. Ma ei arva, et Euroopa oleks nii turvaline ilma transatlantilise sidemeta, mis meil on, ja seetõttu transatlantiline side üldse loodigi.”

„Seega arvan ma, et NATO on tugev. Ma arvan, et me oleme koos tugevamad. Ja kui me vaatame väga ebaturvalist maailma, ei ole mõte mustata julgeolekuallianssi, mis on olnud tugevaim ja edukaim sõjaline allianss maailma ajaloos, väga hea mõte,” lisas Hutchison.