USA sulges diplomaatilised esindused Pakistanis

 (4)
USA sulges diplomaatilised esindused Pakistanis
AP/Scanpix

USA sulges päev pärast al-Qaida terrorivõrgustiku juhi Osama bin Ladeni tapmise ilmsikstulekut ajutiselt oma Pakistani suursaatkonna ja kolm konsulaati, kuid saatkond ja üks konsulaatidest avati veidi aega hiljem.

"USA saatkond Islamabadis ja konsulaadid Peshawaris, Lahore'is ja Karachis on avalikkuse tavapäraste asjaajamiste jaoks kuni edasiste teadeteni suletud," seisis saatkonna teisipäevases avalduses BNS-i vahendusel.

Islamabadi ja Karachi esindused otsustati teisipäeval uuesti avada, endiselt on suletud Lahore'i ja Peshawari saatkonnad.

Saatkonna sõnul jäävad esindused avatuks "muudele asjaajamistele ja hädas Ameerika kodanikele".

Ühendriikide erikomando tappis bin Ladeni pühapäeval Pakistani põhjaosas Abbottabadi linna elamukompleksile korraldatud rünnakoperatsioonis.

USA välisministeerium andis seejärel reisihoiatuse, teatades, et pärast al-Qaida terrorivõrgustiku juhi Osama bin Ladeni tapmist on "suurenenud Ameerika-vastase vägivalla võimalus". Avalduses lisati, et hoiatus võib jääda jõusse kuni 1. augustini.

Pakistani Taliban ähvardas pärast teadet bin Ladeni tapmisest Pakistani võime ja Ühendriike rünnata.

Pakistan on juba karmistanud julgeolekut suuremates linnades, diplomaatilistes esindustes ja Abbottabadi ümbruses.

Islamabadi saadeti valitsushooneid ja diplomaatide linnajagu valvama lisaväed ning Lahore'is ja Karachis seati täiendavad teesulud hoonete juurde, mida võidakse rünnata.