USA saadik sekkub Läti siseasjadesse?

 (16)

USA Valgele Majale lähedane isik, endine USA esindaja NATO juures Bruce Jackson arvab, et USA saadik Lätis Catherine Todd-Bailey ületab oma volitusi.

„Mulle on saadiku väljaütlemised mõistetamatud. Ma arvan, et Bailey kommnetaarid on ebadiplomaatlikud ja emotsionaalsed. Ma ei usu, et need on Washingtoniga kooskõlastatud,” vahendas Läti Delfi Jacksoni intervjuud.

Nii Jackson kui Todd-Bailey on USA vabariikliku partei tähtsad liikmed.

USA saadik Catherine Todd-Bailey kavatseb esineda homme Läti ülikoolis riigi sisepoliitilist olukorda lahkava kõnega.

Todd-Bailey on varem väljendanud rahulolematust selle üle, et Ventspilsi linnapea Aivars Lembergsi viidi vanglast koduaresti.

Arvatakse, et seekord kritiseerib saadik otsust, millega kõrvaldati ametist Läti korruptsiooniga võitlemise ja ennetamise büroo juht Aleksei Loskutov.

Oma kõnes „Meie ühiste väärtuste säilitamine”, keskendub saadik sellele, miks nii USA kui Läti peavad hoidma alal oma pühendumust vabadusele, demokraatiale, isikuõigustel ja seaduse jõule, seisab kirjas USA Läti saatkonna kodulehel.

„Tohutud muutused läbi teinud Läti on silmitsi oma tulevikku puudutavate põhiliste küsimusteag,” ütleb saadik Bailey. „Läti lähedase sõbra ja liitlasena usume me, et Läti peab jätkuvalt tagama seaduse jõu, isikuõigused ja demokraatia.”