USA-s suri päevaga Covid-19-sse üle 1800 inimese

 (85)
USA-s suri päevaga Covid-19-sse üle 1800 inimese
Foto: Braulio Jatar, ZUMAPRESS.com

USA-s tõusis päevane koroonaviiruse tõttu surnute arv rekordtasemele, 1858-ni, selgub Johns Hopkinsi ülikooli andmetest. New Yorgi linnas suri päevaga üle 800 inimese.

Surnute koguarv USA-s ületab nüüd 12 800, aga tervishoiuametnike sõnul võib nakatumisjuhtumite arvu kasv mõnedes riigi osades, kus võeti kiiresti tarvitusele sotsiaalse distantsi hoidmise meetmed, olla aeglustumas, vahendab CNN.

New York on teatanud ligi 140 000 nakatumisjuhtumist, mis moodustavad suure osa kokku ligi 400 000 juhtumist kogu USA-s, selgub Johns Hopkinsi ülikooli andmetest.

USA Nakkushaiguste Kontrolli ja Ennetamiste Keskuse (CDC) direktor ütles Arizona raadiojaamale, et üha rohkem inimesi hoiab sotsiaalset distantsi ja see tähendab, et lõplik surmajuhtumite arv võib tulla palju väiksem, kui on modelleeritud.

Rhode Islandi kuberner Gina Raimondo käskis elanikel pidada arvestust inimeste kohta, kellega nad on kontaktis olnud.

Seotud lood:

Nakatumiste arvult teisel kohal olev (üle 41 000) New Jersey sulgeb kõik pargid ja metsad sotsiaalse distantsi hoidmise eesmärgil.

Wisconsin teatas, et korraldab teisipäeval vaatamata pandeemiale eelvalimised. Peakirurg Adams ütles, et valijad peaksid hoidma omavahel vähemalt kahemeetrist distantsi ja kandma näomaske.

USA president Donald Trump ründas pressikonverentsil Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ning väitis, et viimane on andnud halba nõu ja keskendunud liialt Hiinale.

„WHO keeras kõik tuksi: mingil põhjusel suures osas USA rahastatud, ometi väga Hiina-keskne,“ ütles Trump.

Trump teatas ka, et hoiab WHO-le mõeldud raha kinni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!