USA-s keelati klorokviini kasutamine Covid-19 raviks

 (21)
USA-s keelati klorokviini kasutamine Covid-19 raviks
Hüdroksüklorokviini tabletidFoto: Reuters/Scanpix

USA toidu- ja ravimiamet teatas esmaspäeval, et eriluba klorokviinil põhinevate malaariaravimite kasutamiseks Covid-19 vastu on tühistatud.

Ravimiameti sõnul on ebatõenäoline, et klorokviinist ja hüdroksüklorokviinist oleks Covid-19 ravimiseks mingit kasu. Samuti on tõendatud, et need põhjustavad osadele patsientidele eluohtlikke kõrvalmõjusid.

Varem hüdroksüklorokviini tarvitamist tunnistanud ja propageerinud president Donald Trump suhtub otsusesse kriitiliselt. “Ma võtsin seda ja tundsin end pärast hästi,” ütles Trump. “Ma ei tea, kas sellel oli mõju, aga kindlasti ei teinud see mulle kahju.”

Trump lisas, et Prantsusmaalt, Hispaaniast ja mujalt olevat tulnud ravimite mõju kohta väga positiivseid teateid. Prantsusmaal ja Itaalias on mõlema aine Covid-19 vastu kasutamine praeguseks keelatud, Hispaanias on see endiselt lubatud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!