USA-s Kapitooliumi ründamise käigus vigastada saanud politseinik suri

 (110)
USA-s Kapitooliumi ründamise käigus vigastada saanud politseinik suri
Foto: Roberto Schmidt, AFP

USA Kapitooliumi politsei teatas, et kolmapäeval vihase rahvahulgaga toimunud kokkupõrkes vigastada saanud politseinik Brian Sicknick suri.

Sicknicki surm kasvatab Kapitooliumi ründamise ohvrite arvu viiele.

„Umbes kell 21.30 täna õhtul (7. jaanuaril 2021) lahkus teenistuses saadud vigastuste tõttu Ühendriikide Kapitooliumi politseinik Brian D. Sicknick.

Politseinik Sicknick reageeris kolmapäeval, 6. jaanuaril 2021 rahutustele USA Kapitooliumil ja sai vigastada, kui oli protestijatega füüsilises vastasseisus. Ta naasis oma üksuse büroosse ja varises kokku. Sicknick viidi kohalikku haiglasse, kus ta oma vigastustesse suri. Politseinik Sicknicki surma hakkavad uurima Washingtoni politseiameti mõrvaosakond, USA Kapitooliumi politsei ja meie föderaalpartnerid.

Politseinik Sicknick ühines USA Kapitooliumi politseiga 2008. aasta juulis ja teenis viimasel ajal kiirreageerimisüksuses.

Kogu USA Kapitooliumi politsei väljendab oma sügavaimat kaastunnet politseinik Sicknicki perekonnale ja sõpradele nende kaotuse puhul ning leinab kaotatud sõpra ja kolleegi,” öeldakse Kapitooliumi politsei avalduses.