USA rahvuspark: ligi 10 000 külastajat võivad kanda surmavat viirust

 (63)
USA rahvuspark: ligi 10 000 külastajat võivad kanda surmavat viirust
AP/Scanpix

Tuhanded USA-s Californias asuvat Yosemite rahvusparki külastanud ja selle lähedal telkinud inimesed võivad olla nakatunud surmavasse viirusesse, millesse on sellel aastal surnud juba kaks inimest.

Lisaks on nelja juhtumi puhul täheldatud haigestumist haruldasse kopsuhaigusesse - hantaviirusesse.

Rahvuspargi esindajate sõnul saavad nad hirmunud külastajatelt umbes tuhatkond kõnet iga päev, vahendab BBC.

Yosemite pargi haigusepuhang arvatakse olevat pärit pargi lähedal laiuvate laagriplatside läheduses leiduvatest hiirtepesadest. Kuna aga laagriplatse on viimase kahe kuu jooksul külastanud ligikaudu 10 000 inimest, siis on nad kõik võimalikud viirusekandjad, ütles haiguste ennetuse ja kontrolli keskuse esindaja.

Näriliste kaudu levivale hantaviirusele ei ole võimude teatel teadaolevalt ravi olemas. Haiguse peiteaeg võib ulatuda kuni kuue nädalani ja kolmandikul juhtumitest on tagajärjed fataalsed.

Kuigi haigus levib peamiselt näriliste kehavedelike kaudu, võib see siiski levida ka siis, kui inimene katsub mõnda pinda, mida on nakatunud loom eelnevalt puudutanud.

Esimene hiljuti haiguse tagajärjel aset leidnud surmajuhtum oli augusti alguses, kui San Franciscos suri 37-aastane mees.

Yosemite rahvuspargis, mida külastab aastas neli miljonit inimest, on enne seda olnud veel kaks hantaviirusega seotud juhtumit - aastatel 2000 ja 2010 - kuid see aasta aset leidnud surmajuhtumid on esimesed.