USA president Barack Obama andis välja lasteraamatu

 (8)
USA president Barack Obama andis välja lasteraamatu
Reuters/Scanpix

Ameerika Ühendriikides tuli müügile president Barack Obama kirjutatud lasteraamat pealkirjaga "Of thee I sing: A letter to my daughters" ("Teist ma laulan: kiri mu tütardele"). Poole miljoni eksemplari suuruse tiraaži kirjastas Random House ja selles räägib president 13 tähtsama ameeriklase lugu.

Raamatus on teiste seas USA esimese presidendi George Washingtoni, revolutsioonilise kunstniku Georgia O'Keeffe'i ja pesapalliliiga MBL esimese neegrist mängija Jackie Robinsoni lugu, kirjutab YLE Uutiset.

Raamatu on illustreerinud Loren Long, kes varem on valmistanud pildid näiteks poptäht Madonna lasteraamatusse. Obama kirjutas oma tütardest Sashast ja Maliast inspireeritud raamatu juba enne presidendiks saamist, tütred on ka raamatu kaanel koos oma lemmikkoera Boga. Raamatu tulu annetatakse hukkunud ja invaliidistunud sõdurite laste koolitusfondi.

Obama on esimene Ameerika Ühendriikide võimulolev president, kes on andnud välja lasteraamatu. Jimmy Carter avaldas noorteraamatu pärast presidendiametit ja Theodore Roosvelt enne presidendiks saamist. Endise presidendi George W. Bushi naine Laura ja tütar Jenna avaldasid lasteraamatu aastal 2008.