USA presidendipaar sõidab teisipäeval Mandela mälestusteenistusele

 (4)
USA presidendipaar sõidab teisipäeval Mandela mälestusteenistusele
Barack ObamaFoto: JIM YOUNG, REUTERS

USA president Barack Obama ja tema naine Michelle sõidavad teisipäeval Lõuna-Aafrika Vabariigis korraldatavale Nelson Mandela mälestusteenistusele, kinnitas Valge Maja.

"President ja missis Obama osalevad teisipäeval Mandela mälestusteenistusel Johannesburgis," kinnitas riigiametnik, kelle sõnul täpsustatakse visiidi muid üksikasju hiljem, vahendab BNS.

Neljapäeval surnud Lõuna-Aafrika Vabariigi endise presidendi Mandela matuserongkäik kulgeb kolm päeva järjest Pretoria tänavail, teatas valitsus laupäeval ja kutsus inimesi rongkäiku saatma. Valitsuse pressiesindaja Neo Momodu ütles, et matuserongkäigud toimuvad kolmapäeval, neljapäeval ja reedel ning nende marsruudid tehakse rahvale teatavaks.

Endise riigipea matused peetakse pühapäeval, 15. detsembril ja see päev on kuulutatud riiklikuks leinapäevaks. Mandela saadetakse viimsele teekonnale Ida-Kapimaal Qunu provintsis.

10. detsembril toimub Johannesburgi staadionil Mandela mälestusteenistus.

Rahvas saab Mandelaga hüvasti jätta 11. detsembrist matuseni.

Mandela matusele sõidab kolm USA presidendipaari, edastas reedel meedia. Peale Barack Obama ja Michelle´i sõidavad järgmisel nädalal LAV-i ka George W. Bush ja Bill Clinton abikaasadega. Matusel osaleb ka USA ekspresident Jimmy Carter.