USA popimad lastenimed on Emily ja Jacob

 (15)
Rõõmus kool
Corbis/Scanpix

Ameerika Ühendriikides avaldati möödunud aasta kõige populaarsemad lastenimed, poistele pandi kõige rohkem nimeks Jacob ja tüdrukutele Emily.

Jacob edastab arvukuselt Michaelit, Ethanit, Joshuat, Danieli, Christopheri, Anthonyt, Williamit, Matthew’d ja Andrew’d, selgub kodulehelt socialsecurity.gov.

Tüdrukute seas järgnevad Emily’le populaarsuselt Isabella, Emma, Ava, Madison, Sophia, Olivia, Abigail, Hannah ja Elisabeth.

Emily on nimeedetabeli tipus olnud alates 1996. aastast, Jacob 1999. aastast. Elisabeth ei olnud möödunud kahel aastal esikümnes.

Nimekirjast selgub, et avaliku elu tegelased mõjutavad lastenimede panemist vägagi palju. Näiteks Ameerikas populaarse rallisõitja Danica Patrick’u edu tõstis tema nime edetabelis 352. kohalt 307.

Brad Pitti ja Angelina Jolie noorim tütar Shiloh debüteeris edetabelis 804. kohal. Nende vanima lapse nimi Maddox on tõusnud edetabelis stabiilselt, 2003. aastal alustas 583. kohalt, kuid praegu on tõusnud juba 226. kohale.

Teadlased peavad huvitavaks ka fakti, et paljud vanemad nimetavad oma tütreid vaimsete või filosoofiliste mõiste järgi. Näiteks 31. kohal on tüdrukunimede seas Nevaeh, mis on tagurpidi kirjutatuna “taevas”. Esindatud on ka Destiny (41.), Trinity (72.), Serenity (126.), Harmony (315.), Miracle (461.), Charity (673.), Journey (692.) Destini (914.) ja Essence (930.)