USA plaanib saata Poolasse veel tuhat sõjaväelast

 (73)
USA plaanib saata Poolasse veel tuhat sõjaväelast
Foto: JANEK SKARZYNSKI, AFP

USA kavatseb saata Poolasse veel tuhat sõjaväelast, et suurendada riigi võimekust end kaitsta seoses Vene agressiooni hirmuga Ida-Euroopas, teatas USA ametnik eile.

Praegu on Poolas rotatsiooni alusel 4500 USA sõdurit ning veel tuhat saadetakse ametniku sõnul vastastikuse koostöö parandamiseks USA ja Poola sõjavägede vahel, vahendab Stars and Stripes.

USA president Donald Trump peaks täiendavate vägede saatmisest Poolasse teatama täna Valges Majas kohtumisel Poola presidendi Andrzej Dudaga.

„Me usume, et see viib märkimisväärselt edasi meie sõjavägede vahelisi suhteid, aga viib edasi ka kaitse- ja heidutuspositsiooni Euroopas... ja meie pühendumist NATO-le,” ütles Valge Maja kõrge ametnik eile konverentskõnes ajakirjanikele.

Plaan on integreerida täiendavad roteeruvad sõjaväelased olamaolevatesse Poola sõjalistesse operatsioonidesse, teatas anonüümseks jäänud ametnik. Tegemist ei ole lahingväeosadega, vaid keskendutakse täiendava kaitse- ja heidutusvõimekuse andmisele, sealhulgas väljaõppele, nõustamisele, luurele ja toetustegevusele.