USA päevane koroonaviirusesse nakatunute arv tõusis üle 55 000

 (40)
USA päevane koroonaviirusesse nakatunute arv tõusis üle 55 000
Testimisjärjekord FloridasFoto: Susan Stocker, ZUMAPRESS.com

Ajalehe Washington Post andmetel lõi USA eile taas koroonaviirusega nakatumise päevase rekordi, mis on nüüd 55 220 juhtumit. Päev varem oli uusi juhtumeid ajalehe andmetel 52 789.

Floridas löödi 10 109 uue juhtumiga osariigi rekord. Kolmapäeval oli uusi juhtumeid Floridas 6563. Tegemist oli 25. päevaga järjest, kui Floridas püstitatakse seitsme päeva jooksva keskmise rekord. Päevase nakatumise rekordeid püstitati ka teistes osariikides, näiteks Goergias, mis oli üks esimesi osariike, mis hakkas piiranguid lõdvendama. Georgias oli uusi juhtumeid 3472.

Texase kuberner Greg Abbott kehtestas eile osariigiülese kaitsemaski kandmise nõude avalikes kohtades kõigis maakondades, kus on üle 20 positiivse Covid-19 juhtumi. Texases oli eile 7915 uut nakatumisjuhtumit.

Florida Miami-Dade’i maakonna juht tegi teatavaks öise liikumiskeelu kella 22-st kuni koiduni alates täna õhtust. Selle lõpptähtaega ei teatatud. Florida 10 109 uuest nakatumisest eile umbes 2300 läksid Miami-Dade’i maakonna arvele.

USA juhtiv nakkushaiguste ekspert dr Anthony Fauci seostas kasvavat nakatumist riigis vähemalt osaliselt leebemate karantiinimeetmetega kui kehtisid mõnedes Euroopa riikides, mis on suutnud olukorda pöörde tuua.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!