USA otsustas jätta äärmusluse vastu jõuetu Pakistani sadadest miljonitest ilma

 (32)
USA otsustas jätta äärmusluse vastu jõuetu Pakistani sadadest miljonitest ilma
Foto: Arif Ali, AFP

USA jättis abirahadest ilma veel ühe Lähis-Ida rahva, otsustades, et peatab 300 miljoni dollari suuruse abi maksmise Pakistanile, sest see ei suuda endiselt äärmuslasi kontolli all hoida.

USA kaitseministeeriumi pressiesindaja kolonel Kone Faulkner ütles laupäeval, et tegemist on osaga ameeriklaste jätkuvast kampaaniast survestada riike oma kohustusi täitma, vahendab uudistekanal BBC.

„Jätkame Pakistani survestamist, et nad võtaks vahet tegemata sihikule iga viimase kui terroriorganisatsiooni,“ ütles Faulkner, lisades, et 300 miljoni dollari väärtuses abiraha investeeritakse teistesse projektidesse seoses „pakistanlaste vähese otsustava tegevuse tõttu“.

Otsus nõuab enne jõustumist veel heakskiidu Kongressilt.

USA on Islamabadiga rahulolematu, leides, et riik ei suuda terroristidele tõhusal moel vastu astuda, võimaldades äärmuslastel oma riiki pelgupaigana kasutada, et hiljem jätkata rünnakute korraldamist.

Juba jaanuaris teatas USA julgeolekualase abi pea täielikust peatamisest Pakistanile sarnastel põhjustel. Alles eile andis aga president Donald Trumpi administratsioon teada, et peatab täielikult ka ÜRO palestiina pagulasameti (UNRWA) rahastamise, öeldes, et sellesse panustamine oli viga.

Küsitlus #118543