USA osariigis lapsevägistajale surmanuhtlus

 (65)

USA Lõuna-Carolina osariigi senat võttis teisipäeval vastu karmi seksuaalkuritegude alase seaduse, muu hulgas näeb uus seadus ette võimaluse määrata surmanuhtlus kurjategijatele, kes on vähemalt kaks korda süüdi mõistetud alla 11-aastase lapse vägistamises.

Lisaks määrab seadus ära pikad miinimumkaristused, millest vähem ei ole kohtutel võimalik pedofiilidele vangistust määrata. Teatud liiki seksuaalkurjategijad jäävad aga elu lõpuni elektroonilise jälgimissüsteemi alla, teatab Fox News.

“Täna peame me hääletama oma südametunnistuse järgi,” teatas vabariiklasest senati liige Larry Martin enne hääletust osariigi parlamendis.

Lõuna-Carolinas oli senini surmanuhtlust võimalik nõuda vaid mõrvade puhul.

USA ülemkohus otsustas 1977. aastal, et vägistamise puhul surmanuhtluse määramine on põhiseadusega vastuolus. Hiljem võttis aga Louisiana osariik vastu seaduse, mis võimaldab alla 12-aastaste laste vägistajatele määrata hukkamise. Osariigi ülemkohus leidis, et see pole vastuolus föderaalkohtu otsusega, kuna asi puudutab alaealisi. Föderaalne ülemkohus Louisiana seadust kehtetuks ei tunnistanud.