USA ööpäevane Covid-19 surmade arv tõusis üle 1000

 (10)
USA ööpäevane Covid-19 surmade arv tõusis üle 1000
Foto: SPENCER PLATT, AFP

USA-s teatati eile enam kui tuhandest uuest Covid-19-sse surma juhtumist päevas ja kokku on seal nüüd surnud üle 5800 inimese.

Nakatumisjuhtumeid on USA-s nüüd üle 240 000, vahendab Washington Post.

New Yorgis lisandus üle 430 surmajuhtumi ja kokku on neid üle 2300. New Jerseys suri veel 180 inimest (kokku 530). Üha suuremat muret valmistav Michigani osariik lisas 80 surmajuhtumit (kokku 410).

„Michigan on Covid-19 juhtumite tulipunkt,“ ütles kuberner Gretchen Whitmer. „Me oleme tõusuteel.“

Kubernerid üle riigi kordasid oma meeleheitlikke palveid saata meditsiinivarustust, kinnitades, et kui praegused prognoosid vett peavad, võib vajalik varustus otsa lõppeda. New Yorgi osariigi kuberner Andrew Cuomo ütles, et kui tema osariigis jätkatakse hingamisaparaatide kasutamist praeguses tempos, ammenduvad varud vaid kuue päevaga.

USA Föderaalse Eriolukordade Agentuuri (FEMA) administraator Peter Gaynor ütles Connecticuti kongressi delegatsiooni liikmetele kolmapäeva õhtul telefoni teel, et Strateegiline Riiklik Varu on elutähtsast varustusest nagu maskid ja kindad tühjendatud.

Seotud lood:

Gaynor ütles, et selliseid isiklikke kaitsevahendeid põhimõtteliselt USA-s ei toodeta, aga rõhutas, et administratsioon teeb tööd nende sissetoomiseks kogu maailmast.

Californias oli siiski ettevaatlikku optimismi, et süsteem ei saa üle koormatud. Kuberner Gavin Newsom, kes oli esimene, kes andis osariigiülese kojujäämiskorralduse, ütles, et osariik on teel patsientide vajaduste rahuldamisele.

FEMA tarneahelat juhtiv kontradmiral John Polowczyk ütles, et föderaalvalitsus on kohale toonud 27,1 miljonit näomaski, 22,4 miljonit paari kaitsekindaid, 5,2 miljonit näokaitset ja üle 7600 hingamisaparaadi. Kammitakse läbi kogu maailma uute tarnete saamiseks.

Föderaalvõimud teatasid, et on konfiskeerinud liigkasuvõtjatelt ligi miljon isiklikku kaitsevahendit ja käte desinfitseerimise vahendit ning kavatsevad jagada need tervishoiutöötajatele New Yorgis ja New Jerseys.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!