USA mereväe eriüksuslasi karistati saladuste avaldamise eest videomängu konsultantidena

 (6)
USA mereväe eriüksuslasi karistati saladuste avaldamise eest videomängu konsultantidena
AFP/Scanpix

Seitset USA mereväe eriüksuse SEALs liiget karistati saladuste avaldamise eest videomängu konsultantidena töötades. Eriüksuslastele tehti noomitus ning kaheks kuuks alandati nende palka poole võrra nende osa tõttu videomängu Medal of Honour: Warfighter loomisel.

Karistatute hulgas on teadetekohaselt ka üks 2011. aastal esiterrorist Osama bin Ladeni tapnud meeskonna liige, vahendab BBC News.

Electronic Artsi poolt loodud mäng ei sisalda bin Ladeni missiooni, kuid selles saab läbi mängida muid realistlikke eriüksuse rünnakuid.

Pole teada, milliseid saladusi eriüksuslased mängu tootjatele avaldasid. Väidetavalt kasutasid nad USA mereväe materjale.

„Me ei tolereeri kõrvalekaldeid poliitikast, mis määrab, kes me oleme ja mida me teeme Ühendriikide mereväe meremeestena,“ ütles mereväe spetsiaalse sõjapidamise staabi ülema asetäitja kontradmiral Garry Bonelli.

Bonelli lisas, et distsiplinaarkaristus saadab selge sõnumi kogu mereväele, et vastutuse tase on väga kõrge.

Uurimise all on veel neli SEALsi liiget.

SEALsid peavad tavaliselt kinni kirjutamata käitumiskoodeksist, mille järgi hoiavad nad end avalikkuse eest kõrvale.

Pärast bin Ladeni operatsiooni on aga SEALs Team Six, mis tappis bin Ladeni, kõigile tuntud, neid ülistatakse T-särkidel ja nad on muudetud surematuks filmiga.