USA kurb rekord: eile suri koroonaviirusesse üle 500 inimese

 (76)
USA
Välireklaam Chicagos soovitab inimestel kodus püsida.Foto: Nam Y. Huh, AP/Scanpix

Eile teatati USAs enam kui 500st koroonaviiruse põhjustatud surmast, mis on käesoleva pandeemia ajal Ühendriikides rekordiline näitaja.

Iga päev on surmajuhtumeid rohkem kui eelmisel päeval, teatas CNN, kelle andmete kohaselt on USAs viirushaiguse Covid-19 tõttu surnud vähemalt 3003 inimest.

Kokku on Ühendriikides avastatud vähemalt 160 698 koroonaviiruse juhtumit, sealhulgas igast osariigist, Columbia föderaalringkonnast ja mitmelt USA ülemereterritooriumilt. Koroonaviiruse surmadest pole teatanud vaid Hawaii ja väikseim osariik Wyoming.

CNNi teatel on paljud koroonavastase võitluse eesliinil olevad arstid stressis. Sajad meditsiinitöötajad üle riigi on ka ise haigestunud ja haiglad seisavad silmitsi kaitsevahendite puudusega.

USA president Donald Trump väitis pühapäeval, et kui valitsus hoiab koroonaviiruse surmajuhtumite arvu alla 100 000 piiri, on riik teinud "väga head tööd". Lisades samas, et Covid-19 surmade jäämine Ühendriikides alla 200 000 on samuti märk heast tööst.

Pühapäeval tuli tal tunnistada, et viiruse levik pole aeglustunud. Trump ütles, et arvestuste kohaselt saabub surmajuhtumite tippaeg tõenäoliselt kahe nädala pärast.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!