USA kongresmen kandis koroonaviiruse vastu võitlemiseks raha eraldamise hääletusel gaasimaski

 (4)
USA kongresmen kandis koroonaviiruse vastu võitlemiseks raha eraldamise hääletusel gaasimaski
Foto: Matt Gaetz/Twitter

Vabariiklasest kongresmen Matt Gaetz ilmus kolmapäeval Kapitooliumile gaasimaskitaolise näokattega ja väitis, et kaitseb end koroonaviiruse eest.

„Vaatame üle täiendavat eraldist koroonaviiruse vastu,” kirjutas Gaetz Twitteris foto juurde, millel ta kannab maski, nagu oleks see täiesti normaalne osa tööriietusest, vahendab Guardian.

Gaetz ütles, et kandis maski enese viiruse eest kaitsmiseks. Samal ajal hääletas ta 8,3 miljardi dollari eraldamise poolt koroonaviiruse vastu võitlemiseks.

Gaetzi on süüdistatud väärinformatsiooni levitamises viiruse kohta. Eile ütles Gaetz enesekaitseks, et poliitikutel on kõige suurem tõenäosus koroonaviirusesse nakatuda.

„Me lendame läbi kõige räpasemate lennujaamade, me puudutame igaüht, kellega kohtume, nii et kui keegi peaks koroonaviiruse saama, on see kindlasti kongress,” lausus Gaetz.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!