USA kiitis heaks tankide ja rakettide müümise Taiwanile

 (9)
USA kiitis heaks tankide ja rakettide müümise Taiwanile
Foto: ERIK S. LESSER, EPA

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon kiitis heaks tankide Abrams ja rakettide Stinger müümise Taiwanile, mis tekitab kindlasti suurt pahameelt Pekingis, kus Taiwani peetakse Hiina osaks.

Kongressi teavitati eile, et välisministeerium kiitis mõlemad potentsiaalsed relvamüügid heaks. Jutt käib 108 tankist M1A2T Abrams koos seotud varustusega ja umbes 250 raketist Stinger, vahendab CNN.

Taiwani president Tsai Ing-wen ütles märtsis, et relvastus, mida ta Washingtonilt taotles, suurendab oluliselt riigi võimekusi maal ja õhus, tugevdab sõjaväe moraali ning näitab maailmale USA pühendumust Taiwani kaitsmisele.

Hiina kaitseministeerium teatas, et Peking on kindlalt vastu USA relvamüügile Taiwanile ja USA sõjalistele kontaktidele Taiwaniga.

Tankide hind on kuni kaks miljardit dollarit ja kaasas kantavate maa-õhk rakettide maksumust hinnatakse kuni 223 miljonile dollarile.

Pentagoni Riigikaitse Luureagentuur (DIA) hoiatas mais, et Taiwani traditsioonilised sõjalised eelised Hiina ees konflikti korral on kadumas Hiina sõjaväe moderniseerimise tõttu.

Küsitlus #118543