USA kesk- ja lõunaosas möllavates kevadtormides on hukkunud 160 inimest

 (5)
USA kesk- ja lõunaosas möllavates kevadtormides on hukkunud 160 inimest
AP/Scanpix

USA kesk- ja lõunaosas möllavates kevadtormides on hukkunud vähemalt 160 inimest, neist 128 Alabama osariigis, teatasid kolmapäeval päästetöötajad.

Paduvihmad, võimsad tormituuled ja tornaadod on ära uhtunud maanteid, maha paisanud puid ja elektriliine ning hävitanud hooneid, vahendab BNS.

Seitsmes osariigis on välja kuulutatud hädaolukord, kõige rängemini on torm räsinud Alabama, Missouri ja Mississippi osariike. Päästetöödele on appi saadetud rahvuskaardi üksused.

Riiklik ilmajaam hoiatas, et osades Alabama, Georgia ja Mississippi piirkondades on erakordselt suur tornaadode, rahe, äkktulvade ja äikese oht.

Tornaadodest teatati koguni Virginias ja Marylandis.

Kõikjal tormipiirkonnas ei saanud elanikud tormi tõttu kodudest lahkuda, langevad puud kahjustasid autosid ja elamuid ning golfipalli suurused raheterad lõhkusid aknaid.

Laupäevast kuni teisipäevani tuli osades piirkondades maha kuni 45 sentimeetrit sademeid ning ametivõimud palusid inimestel kainet mõistust kasutada ja mitte katsuda tulvavetest läbi sõita.

Mississippi osariigis on hukkunud 11 inimest, Arkansas's samuti 11 ning veel kolm inimest on saanud surma Missouris ja Tennessees.