USA kaitseministeeriumist lahkus vägede väljaviimise järel veel üks ametnik

 (21)
USA kaitseministeeriumist lahkus vägede väljaviimise järel veel üks ametnik
Foto: AP

USA kaitseministeeriumi personalijuht Kevin Sweeney ütles, et temast saab juba kolmas kõrge ametnik, kes astub tagasi pärast president Donald Trumpi otsust lahkuda vägedega Süüriast ja Afganistanist.

55-aastane Sweeney põhjendas oma tagasiastumist sooviga suunduda tagasi tööle erasektorisse, öeldes, et tal oli au koduriiki teenida koos oma kaitseministeeriumi kolleegidega, ent „aeg lahkumiseks on küps“, vahendab uudistekanal BBC.

USA kontradmiral Sweeney asus personaliülema ametikohale 2017. aasta algul, vahetult pärast president Trumpi ametisse astumist. Oma tagasiastumispalves ei maininud ta vabariiklasest riigijuhti ühegi sõnaga.

Temast sai juba kolmas kaitseministeeriumi kõrge ametnik kaitseminister James Mattise ja riigipea Süüria erisaadik Brett McGurki kõrval, kes otsustab viimastel nädalatel ametist lahkuda. Mattise ja McGurki jaoks oli põhjuseks president Trumpi otsus lahkuda vägedega Süüriast, keerates sellega selja kurdidele, kes tegid ära põhilise töö terroristide väljajuurimisel maa peal. Oma lahkumisest teatas ka kaitseministeeriumi pressiesindaja Dana White.