USA juhitud pedofiilidevastase operatsiooni käigus vabastati 44 last

 (63)
USA juhitud pedofiilidevastase operatsiooni käigus vabastati 44 last
Foto: ALEX WONG, AFP/Scanpix

USA immigratsiooni ja tolliteenistuse (ICE) juhitud rahvusvahelise lapsporno ja seksuaalse kuritarvitamise vastase operatsiooni Sunflower käigus arreteeriti 245 kahtlusalust, teatasid võimud neljapäeval. Kindlaks tehti 123 ohvrit ning 44 last võeti ära kuritarvitajate käest, kelle juures nad elasid.

Mitmed lapsed olid šokeerivalt noored. Viis neist olid alla kolme aasta vanad. Üheksa olid 4-6-aastased. 123 ohvrist 110 elas USA-s 19 erinevas osariigis. ICE ei avaldanud ülejäänud kuue riigi nime, kust leiti samuti ohvreid ja kus osa kahtlusalustest arreteeriti, vahendab CNN.

Operatsioon Sunflower viidi läbi novembris ja detsembris, kuid mõnede juhtumitega on töö endiselt käimas. ICE direktor John Morton ütles pressikonverentsil, et agentuur kutsub avalikkust üles vihjeid andma.

„See operatsioon räägib kõikjale levinud, perverssest ja vägivaldsest väga noorte laste kuritarvitamisest, mille eesmärk on rahuldada gruppi väärastunud täiskasvanuid,“ ütles Morton. „Sünge tõde on, et internetis toimub laste kuritarvitamist kogu aeg üle maailma ja suures ulatuses.“