USA idarannik ootab tormi Hanna saabumist

 (2)
USA idarannik ootab tormi Hanna saabumist
AFP/Scanpix

Troopiline torm Hanna liikus neljapäeval USA Atlandi ookeani ranniku suunas, kus võib kaasa tuua tugevaid tuuli ja vihma Lõuna-Carolinast Maine’ini. Mõned kaguosariigid kuulutasid välja hädaolukorra ja inimestel soovitati liikuda sisemaale.

Samal ajal tugevneb Atlandil orkaan Ike ja et Louisianas, Arkansases ja Mississippis tegeldakse veel orkaani Gustav tagajärgede likvideerimisega, tuleb USA ametivõimudel tegelda korraga kolme tormiga, vahendab Associated Press.

Hanna vihm ja tuul võib lõuna pool kohale jõuda reede õhtul. Troopilise tormi hoiatus on antud Georgiast kuni Atlantic Cityni New Yorgi osariigis.

Virginia ja Põhja-Carolina kubernerid kuulutasid välja hädaolukorra. Lõuna-Carolina kuberner õhutas inimesi lahkuma piirkondadest, kus on üleujutuseoht.

Haitil nõudis Hanna kokku 137 inimelu ja suured piirkonnad on endiselt üleujutatud.

Hanna möödus neljapäeval ida poolt Bahama saartest. Tuulte kiirus ulatus tormis 105 kilomeetrini tunnis. Kell 23 USA idaranniku aja järgi asus torm 870 kilomeetri kaugusel Põhja-Carolina rannikust ja liikus 23 kilomeetrit tunnis loodesse.