USA hävitas rakettidega kolm Houthi mässuliste radarit Jeemenis

 (15)
USA hävitas rakettidega kolm Houthi mässuliste radarit Jeemenis
USS NitzeFoto: MC3 J. ALEXANDER DELGADO, AFP

USA hävitas neljapäeval Jeemeni Punase mere rannikul Houthi mässuliste kontrollitud territooriumil tiibrakettidega Tomahawk kolm radarit. Tegemist oli vastusega kahele intsidendile sel nädalal, kui USA sõjalaevade suunas on välja lastud rakette.

Tegemist on esimeste USA sõjaliste sammudega šiiitlike Houthi mässuliste vastu Jeemeni pikaajalise kodusõja jooksul. Varem on USA pakkunud Houthide ja nende liitlaste vastu võitlevale Saudi Araabia juhitud koalitsioonile vaid logistilist toetust ja tankimisvõimalust, vahendab Associated Press.

USA on olnud Jeemenis keskendunud Al-Qaida-vastasele tegevusele ning Houthid ei ole olnud esmane sihtmärk kuni rakettide väljalaskmiseni Houthide kontrollitavalt territooriumilt sel nädalal.

USA ametnikud ohvrite kohta teateid ei andnud. Kolm radarit asusid kõrvalistes piirkondades, kus oht tsiviilelanikkonnale oli anonüümseks jäänud USA ametniku sõnul väike.

Ametniku sõnul lasi Tomahawkid välja USA sõjalaev USS Nitze.

Rünnakuks andis kaitseminister Ashton Carteri ja staabiülemate komitee esimehe, kindral Joseph Dunfordi soovitusel loa USA president Barack Obama.