USA haigla valmistub ebolasse nakatunud abitöötaja vastuvõtuks

 (11)
USA haigla valmistub ebolasse nakatunud abitöötaja vastuvõtuks
Foto: Frederick Murphy/CDC/Sipa USA

Atlanta haigla valmistub vastu võtma USA abitöötajat, kes on nakatunud Lääne-Aafrikas tapvasse ebolaviirusesse. Patsient tuuakse lennukiga USA-sse lähipäevil, kus teda hakatakse ravima üliturvatud osakonnas Emory ülikoolihaiglas.

Ajaloo suurim ebolapuhang on Lääne-Aafrikas tapnud 729 inimest, vahendab BBC News.

USA nakkushaiguste kontrolli ja ennetamise keskuse (CDC) pressiesindaja Barbara Reynolds ütles, et agentuur teeb patsiendi transportimisel koostööd riigidepartemanguga. Reynoldsi sõnul ei tea ta, et USA-s oleks varem mõnda ebolapatsienti ravitud.

Atlanta haigla teatas oma avalduses, et neil on olemas isolatsiooniosakond, mis on spetsiaalselt varustatud selliste nakkustega tegelemiseks.

Ebola levib kehavedelikega kokkupuutumise kaudu.

Algsed gripilaadsed sümptomid võivad viia verejooksudeni näiteks silmadest ja igemetest ja sisemiste verejooksudeni ning siseelundite ülesütlemiseni. Haigus tapab 90 protsenti nakatunutest.

Libeerias ebolasse haigestunud USA arsti Kent Brantly seisund on kergelt halvenenud, teatas abiagentuur Samaritan's Purse neljapäeval. Brantly ja teine USA abitöötaja Nancy Writebol on stabiilses aga raskes seisundis, öeldi avalduses.

Brantlyle pakuti eksperimentaalset seerumit, milles oli kasutatud lapse verd, kelle elu ta päästis, kuid ta nõudis, et seda antaks tema asemel Writebolile.