USA föderaalvalitsus hukkas esimese naise ligi 70 aasta jooksul

 (18)
USA föderaalvalitsus hukkas esimese naise ligi 70 aasta jooksul
Foto: 2004 Wyandotte County Sheriff s Department, AFP

USA ülemkohus lükkas täna tagasi advokaatide viimase hetke katse saavutada riigi ainsale surma mõistetud naisele süüdivuse hindamine tõsise vaimuhaiguse tõttu, mis oleks ta hukkamisest päästnud.

52-aastane Lisa Montgomery hukati surmava süstiga Indiana osariigi Terre Haute’i föderaalvanglas ja tunnistati surnuks kohaliku aja järgi kell 1.31. Ta on 11. föderaalselt surma mõistetu, kes president Donald Trumpi administratsiooni ajal hukati, vahendab CNN.

Föderaalhukkamised olid enne möödunud suve 17 aastaks peatatud.

„Valitsus ei peatunud millegi ees oma innukuses tappa see kahjustatud ja luululine naine,” ütles Montgomery advokaat Kelley Henry. „Lisa Montgomery hukkamine oli õiglusest kaugel.”

Montgomery advokaadid pöördusid eile õhtul ülemkohtu poole, et võidelda apellatsioonikohtu otsuse vastu, aga nende kaebus lükati tagasi, mis avas tee hukkamisele.

Montgomery advokaadid, perekond ja toetajad palusid ka president Trumpil läbi lugeda nende armuandmispalve ja muuta karistus eluaegseks vangistuseks ilma tingimisi vabanemise võimaluseta.

Montgomery mõisteti surma 2008. aastal Missouri osariigi kohtu poolt. Ta tappis 2004. aastal raseda naise, lõikas loote välja ja röövis selle. Laps jäi ellu.