USA esindajatekoja demokraadist liige käis Süürias ja kohtus Assadiga

 (17)
USA esindajatekoja demokraadist liige käis Süürias ja kohtus Assadiga
Tulsi GabbardFoto: reuters

USA parlamendi alamkoja liige Tulsi Gabbard naases nädalapikkuselt reisilt Süüriasse ning teatas kolmapäeval, et kohtus muu hulgas riigi liidri Bashar al-Assadiga.

Gabbardi pressiteates öeldakse, et ta ei plaaninud riiki sisenedes Assadiga kohtuda, ent muutis meelt, kui selline võimalus avanes. „Arvan, et me peaksime olema valmis kohtuma igaühega, kui see võib aidata lõpetada sõda, mis on Süüria rahvale nii palju kannatusi toonud,“ teatas Gabbard.

Ta lisas, et ta külastas Aleppot, Damascust ja Liibanoni pealinna Beirutit, kohtudes ka Süüria opositsiooniliidrite, pagulaste ja al-Qaidaga seotud võitlejate sugulastega. „Visiidi käigus sai ammendavalt selgeks, et meie sõda režiimi kukutamiseks ei teeni Ameerika huve ja kindlasti mitte Süüria rahva üle,“ teatas Gabbard.

USA sõjaline tegevus Süürias on piirdunud peamiselt ISISe vastaste õhulöökidega, ent sõjalist abi on antud ka režiimivastastele mässulistele.

Gabbard kuulub demokraatlikusse parteisse ja esindab parlamendis Hawaiid. Koos temaga viibis Süürias endine kongresmen ja presidendikandidaat Dennis Kucinich.