Melville leiab, et näiteks Põhja-Korea puhul langeb Trumpi retoorika palju traditsioonilisemalt kokku lähenemisega, mis tema arvates peaks edukal presidendil olema teiste riikide juhtide suhtes. „On palju parem, kui nad räägivad, kui et teda (Kim Jong-uni – toim) väikeseks raketimeheks kutsuda,” arvab Melville.
Teade lahkumisest Facebookis
Melville andis suursaadiku ametikohalt taandumisest teada 30. juunil ainult oma Facebooki sõpradele nähtavas mitteavalikus teates.
„Olen alati imetlenud oma kolleegide professionaalsust, kui nad on parteipoliitikast hoolimata toetanud USA valitsuse poliitikat sellisena, nagu seda on sõnastanud ja suunanud meie valitud juhid ja nende administratsioonid,” kirjutas ta.
„Meid on algusest peale koolitatud, et kui kunagi peaks saabuma hetk, kus me seda enam teha ei suuda, eriti vastutaval ametikohal olles, siis on auväärne ametist lahkuda. Olles teeninud kuue presidendi ja 11 välisministri alluvuses, ei uskunud ma siiski, et asi läheb kunagi minu jaoks niikaugele,” selgitas USA suursaadik.
„Kui president ütleb, et EL on loodud selleks, et USA-st kasu lõigata või meie hoiupõrsa kallale minna, või et NATO on sama halb kui NAFTA, siis pole see mitte üksnes faktiliselt vale, vaid tõendab mulle, et on aeg lahkuda,” lisas ta.
Tähendab palju
Ajakiri Foreign Policy kirjutas toona, et Melville’i otsus üllatas USA välisministeeriumi ametnikke, kes olid Melville’iga töiselt suhelnud. Anonüümseks jääda soovinud allikad kinnitasid, et Melville on täiuslik diplomaat, kes ei ole kodumaa poliitikal kunagi lasknud oma tööd mõjutada.