USA armees ilmneb üha enam seksuaalkuritegusid

 (12)
USA armees ilmneb üha enam seksuaalkuritegusid
AP/Scanpix

Iraagis ja Afganistanis paiknevate USA sõjaväelaste hulgas on teated seksuaalkuritegude kohta eelmise aastaga võrreldes lisandunud 26 protsenti, on öeldud Pentagoni iga-aastases raportis kongressile.

Pentagoni seksuaalkuritegude ennetamise ja neile reageerimise büroo direktor Kaye Whitley ütles, et paneb selle lisandunud kuritegudest teatamise arvele. Ametnikud arvavad, et sõjaväelased ei karda enam nii palju ülemuste ja kaasvõitlejate reaktsiooni, vahendab CNN.

Rahandusaastal 2008, mis algas 1. oktoobril 2007, teatati Iraagis ja Afganistanis 165 seksuaalkuriteost. Rahandusaastal 2007, mis algas 1. oktoobril 2006, teatati 131 seksuaalkuriteost.

Kogu USA tegevteenistuses olevate sõjaväelaste hulgas üle maailma teatati 2008. rahandusaastal 2923 seksuaalkuriteost, võrreldes eelneva aasta 2688 kuriteoga. USA-l on kogu maailmas tegevteenistuses 1,4 miljonit sõjaväelast.

Raportis defineeritakse seksuaalkuriteoks soovimatu puudutamine kobamisest vägistamiseni.

Kuigi seksuaalkuritegudest teatamine on lisandunud, usutakse, et ainult 10 kuni 20 protsenti ohvritest teatab kuriteo toimepanemisest.