Samal ajal, kui WikiLeaks avaldab jätkuvalt USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni kampaaniameeskonna juhi John Podesta e-kirju, teatasid USA ametnikud CNN-ile, et on üha rohkem tõendeid selle kohta, et Venemaa kasutab seda organisatsiooni sõnumite ja muu varastatud informatsiooni edastamiseks.

Paljastuste meetodid „viitavad sellele, et Moskva vähemalt varustab informatsiooniga või võib olla lekete eest otseselt vastutav“, teatas üks ametnik.

„Sedalaadi paljastused, mida me oleme näinud muu hulgas WikiLeaksis varastatud e-kirjadest inimestelt, kes mängivad tähtsat rolli meie poliitilises protsessis, sobivad kokku Venemaa juhitava tegevusega,“ ütles Valge Maja pressisekretär Josh Earnest kolmapäeval.

Podesta, kelle e-kirju WikiLeaks avaldab, näitas samuti näpuga Venemaale.

„Nüüd on selge, et minu isikliku e-postikonto ebaseaduslik häkkimine oli nagu teisedki hiljutised valimistega seotud häkkimised Venemaa valitsuse töö,“ ütles Podesta oma avalduses. „Välisjõu sellise sekkumise taseme eesmärk saab olla ainult Donald Trumpi upitamine ning see peaks tekitama mööda selga jooksvaid külmavärinaid kõigile ameeriklastele, sõltumata poliitilisest parteist.“

Varem süüdistas Podesta Trumpi pikaajalist nõuandjat Roger Stone’i selles, et viimane teadis tema e-kirjade häkkimisest ja nende WikiLeaksis avaldamisest ette, kirjutades sellest vihjamisi augustis Twitteris.

„Me ei ole kunagi meie maa ajaloos olnud olukorras, kus vastane, välisjõud teeb nii kõva tööd valimiste tulemuse mõjutamiseks,“ ütles Clinton teisel valimisdebatil pühapäeval. „Ja uskuge mind, nad ei tee seda, et mind valitaks. Nad teevad seda, et püüda mõjutada Donald Trumpi valimist.“

Trump andis vastulöögi kolmapäeval Floridas.

„Kõiges, mis läheb valesti, süüdistavad nad Venemaad,“ ütles Trump. „Meid häkitakse, sest meil on inimesed, kes ei tea, mida nad teevad. Nad süüdistavad alati Venemaad. Nad ütlevad, et Donald Trump on Putini sõber. Ma ei tunne Putinit, rahvas. Mida põrgut on mul Putiniga tegemist?“