ÜRO kontori enesetapurünnakus hukkus 18 inimest

 (2)
ÜRO kontori enesetapurünnakus hukkus 18 inimest
AFP/Scanpix

Aafrika suurima rahvaarvuga riigi Nigeeria pealiinas Abujas asuvas ÜRO kohalikus kontoris toimus võimas plahvatus. Surma ja haavata sai mitmeid inimesi, kelle arvu on raske öelda. Viimastel andmetel hukkus vähemalt 18 ja sai viga kaheksa inimest.

Associated Pressi teatel jättis plahvatus kolmekorruselise hoonesse suure augu ning üks tiib kukkus kokku. Seal lähedal asub muu hulgas ka teise diplomaatilisi esindusi nagu Ameerika Ühendriikide saatkond.

Genfis asuvast maailmaorganisatsiooni esindusest öeldi, et Nigeeria kontori juures plahvatas pomm. Pealtnägijate sõnul oli tegu enesetapurünnakuga ning hoonet rammis lõhkeainet täis auto. Valvurid üritasid edutult masinat peatada, kui see väravad maha sõitis.

BBC teatel keerleb kvartali kohal politsei helikopter, sündmuspaigal askeldavad meedikud, politseinikud ja sapöörid. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel. Keegi pole endale vastutust rünnaku eest veel võtnud.

Üheks riigis valitsevate pingete allikaks on usulised vastuolud moslemit põhja ja kristlaste lõuna vahel. Lisaks luusivad džunglites ringi hästirelvastatud bandiitide jõugud, kes tegelevad röövimiste ja piraatlusega.