ÜRO hoiatab: Süüria põgenike arv võib aasta lõpuks kasvada ühelt miljonilt kolmele

 (5)
ÜRO hoiatab: Süüria põgenike arv võib aasta lõpuks kasvada ühelt miljonilt kolmele
Foto: Anonymous, AP

Süüriast on põgenenud rohkem kui miljon inimest ja nende arv võib aasta lõpuks mitmekordistuda, ütles ÜRO põgenikeagentuuri UNHCR juht Antonio Guterres täna.

"Kui konflikt jätkuvalt eskaleerub ja midagi probleemi lahendamiseks ette ei võeta, võib põgenike arv olla aasta lõpuks palju suurem: praegusega võrreldes kaks või kolm korda rohkem," rääkis Guterres Türgi pealinnas Ankaras ajakirjanikele, vahendas BNS.

Tema sõnul saab põgenikeagentuur vaid pagulaste saatust leevendada, kuid konflikti peavad lahendama need, kel on "poliitilist vastutust".

UNHCR teatas kolmapäeval, et kodumaalt vägivalla eest põgenenud süürlaste arv on jõudnud miljonini. See hõlmab nii registreeritud kui registreerimist ootavaid põgenikke. Veel aasta eest oli see arv 33 000.

Agentuur prognoosis varem, et Süüria põgenike arv tõuseb juuniks 1,1 miljonini, kuid teatas kolmapäeval, et see hinnang tuleb nüüd üle vaadata. Guterrese sõnul jõudis detsembris naaberriikidesse 3000 Süüria põgenikku päevas, kuid veebruaris oli see arv 8000.

ÜRO hinnangul on kaks aastat väldanud Süüria konflikt nõudnud vähemalt 70 000 inimese elu.