Uppsala ülikool diskrimineeris rootslasi

 (38)

Rootsi ülemkohus Högsta domstolen leidis detsembris, et Uppsala ülikool on süüdi rootslaste vastases diskrimineerimises, kuna jättis vastu võtmata paremate hinnetega rootslased, võttes juuraosakonda selle asemel kehvemate hinnetega immigrante.

Kool reserveeris 2003. aastal 30 kohta välismaise taustaga tudengitele, samas ei võetud kooli vastu Cecilia Lönni ja Josefine Milanderit, kelle hinded olid kõigist kvoodiga vastuvõetutest paremad, teatab Brussels Journal.

Lönn ja Milander kaebasid Uppsala ülikooli kohtusse diskrimineerimise pärast.

Rootsi ülemkohus leidis, et ülikool on süüdi ning käskis koolil maksta neiudele 75 000 rootsi krooni valuraha, ka 41 000 SEK-i suurused kohtukulud peab kandma riiklik ülikool.

Ei hagejad ega ülemkohus pidanud valeks positiivse diskrimineerimise põhimõtet, mille kohaselt eelistatakse välismaalasi, kui neil on kohalikega samad hinded. Samas leiti, et kehvemate hinnetega immigrantide eelistamine pole mitte positiivne diskrimineerimine vaid lihtsalt diskrimineerimine. Ülemkohus kehtestas oma otsusega seega selge standardi, millal on rootslaste diskrimineerimine kodumaal positiivne, millal aga keelatud.