Ungari paneb koroonaviiruse ohu tõttu esimese Euroopa riigina taas oma piiri kinni

 (162)
Ungari paneb koroonaviiruse ohu tõttu esimese Euroopa riigina taas oma piiri kinni
Ungari piir tänavu kevadelFoto: reuters

Ungarist saab järgmisel nädalal esimene Euroopa riik tänavu sügisel, kes paneb koroonaviiruse kasvava leviku tõttu oma piiri välismaalastele kinni.

Väliskodanikud ei pääse 1. septembrist Ungarisse, teatas Ungari valitsus reedel, pöördudes tagasi koroonaviiruse kriisi esimese laine ajal rakendatud poliitika juurde, vahendab Politico.

Ungarist saab sellega esimene riik Euroopa vaba liikumise Schengeni tsoonis, kes taastab ulatuslikud piirangud oma piiridel pärast nende blokiülest taasavamist viimastel kuudel.

Otsus tehti pärast seda, kui koroonaviiruse juhtumite arv Ungaris on hakanud kiirelt kasvama ning ka valitseva Fideszi partei kommunikatsioonijuht andis COVID-19 suhtes positiivse tulemuse.

Viimase ööpäevaga tuvastati Ungaris 132 uut koroonaviiruse juhtumit, võrreldes 52 uue juhtumiga samal päeval nädal varem.

Ungari peaministri Viktor Orbáni kabinetiülemana töötav Gergely Gulyás ütles, et välismaalaste riiki sisenemise keelus tehakse mitu erandit ning üksikasjad otsustatakse täna toimuval valitsuse istungil. Ungari lubab avada transiitkoridori, mille kaudu teiste riikide kodanikel on võimalik koju minna.

Välismaalt koju naasvad Ungari kodanikud saavad valida, kas lähevad kaheks nädalaks karantiini või annavad kaks negatiivset koroonaviiruse testi.