UNESCO: koolid on koroonaviiruse tõttu täielikult sulgenud 22 riiki

 (2)
UNESCO: koolid on koroonaviiruse tõttu täielikult sulgenud 22 riiki
Foto: STR, AFP

ÜRO haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsioon UNESCO teatas, et 22 riiki on nüüdseks koroonaviiruse tõttu kogu riigis koolid sulgenud.

Koolid on suletud erinevaks ajaks ja erinevates kohtades, vahendab BBC News.

Üks viimaseid kõigi koolide ja ülikoolide sulgejaid oli Taani. Need jäävad seal suletuks kaheks nädalaks. Otsus võeti vastu pärast nakatumisjuhtumite arvu järsku kasvu 514-ni.

Koolide sulgemisest alates esmaspäevast on teatanud ka Kasahstan, kus pole küll ühtki nakatumisjuhtumist seni registreeritud.

Itaalia sulges eelmisel nädalal koolid umbes kuuks. Siis oli riigis nakatumisjuhtumeid umbes 2500. Nüüd on neid üle 12 000.

Jaapanis andsid ametnikud korralduse koolide sulgemiseks kooliaasta lõpuni märtsi lõpus. Nakatunuid oli seal siis 186.

13 riigis on koolid suletud kõige suurema nakatunute arvuga piirkondades, teatas UNESCO. Sellised piirkonnad on Madrid Hispaanias ning Bretagne ja Oise Prantsusmaal. Kohalike teadete järgi suletakse enamik koole ka Ukrainas.

Suurbritannias ja Saksamaal on suhteliselt väike arv koole suletud ajutiselt põhjalikuks desinfitseerimiseks, kui personal või õpilased on haigestunud või naasnud ohupiirkondadest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!