Ülemjuhatus: Põhja-Korea pani raketid lahinguvalmis USA ründamiseks

 (131)
Ülemjuhatus: Põhja-Korea pani raketid lahinguvalmis USA ründamiseks
Foto: -, AP/Scanpix

Põhja-Korea seadis oma suurtükiväe ja „strateegilised“ raketiüksused teisipäeval lahinguvalmis ning andis käsu valmistuda löökideks USA mandriosa, Havai ja Guami pihta, teatas riiklik meedia.

Korea rahvaarmee ülemjuhatuse avalduses anti kogu suurtükiväele, sealhulgas strateegilistele raketiüksustele ja kaugmaa suurtükiüksustele käsk olla A-klassi lahinguvalmiduses, vahendab AFP.

Üksused peavad olema valmis ründama kõiki USA sõjaväebaase Aasia ja Vaikse ookeani regioonis, sealhulgas USA mandriosas, Havail ja Guamil, ning Lõuna-Koread, öeldakse riikliku uudistagentuuri KCNA vahendatud avalduses.

Enamike ekspertide hinnangul on Põhja-Korea vaatamata edukale kaugmaaraketi katsetusele detsembris aastate kaugusel tõelise mandritevahelise ballistilise raketi väljaarendamisest, mis oleks võimeline tabama USA mandriosa.

Põhja-Korea keskmaarakettide laskeulatusest oleksid väljas ka Havai ja Guam, kuid USA baasid Lõuna-Koreas ja Jaapanis oleksid tabatavad.

Põhja-Korea ülemjuhatuse avaldus tuli pärast uue pakti alla kirjutamist Lõuna-Korea ja USA poolt, milles lubatakse ühist sõjalist vastust ka Põhja-Korea madalama taseme provokatsioonidele.