DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Ukraina välisministeerium: Vene väed tungisid Krimmist eemal asuvasse Strilkove külla

 (45)
Ukraina esimene päev
Ukraina esimene päev Foto: Veiko Vares

Ukraina välisministeerium teatas, et protestib kategooriliselt Vene vägede tungimise üle Krimmist eemal asuvasse Strilkove külla.

Ministeeriumi kodulehel avaldatud teates seisab, et laupäeval sisenes Hersoni lähedal asuvasse Strilkove külla ligi 80 sõjaväelast, 4 helikopterit ja 3 relvastatud lahingmasinat.

"Ukraina välisministeerium teatab, et tegemist on Venemaa militaarse invasiooniga ja nõuab Venemaa-poolset vägede väljatõmbamist Ukraina territooriumilt," öeldakse avalduses.

Samuti lisatakse, et Ukraina kasutab kõiki vajalikke meetodeid, et sissetung peatada.

Ukraina kaitseministeeriumi sõnul aeti laupäeval tagasi Venemaa katse tungida riiki väljaspool Krimmi piirkonda.

Ministeeriumi teate kohaselt üritasid Vene Föderatsiooni relvastatud sõdurid siseneda Hersoni regiooni kaudu. See rünnak löödi tagasi, vahendab Reuters ministeeriumi teadet.

Ukraina sõjavägi kasutas operatsioonis lennuväge ning maaüksusi. Kõnealune territoorium asub Krimmist idapool.

Reedel peeti kinni autoga vormikandev ja relvastatud Venemaa sõjaväelane. Meediaga jagatud videos, pannakse mees käeraudu ning kuulatakse üle: mees väitis, et oli eksinud ja sattus piirkonda kogemata.

Krimmi venemeelsed võimud on kinnitanud, et Krimmis ei ole väljaspool lubatud sõjaväe baasi vene vägesid. Sõlumtataute vaatlejate kohaselt on Krimmis aga 20 000 venevägede sõdurit.

Relvastatud sõdurid, keda kohtab väljaspoole Ukraina sõjaväebaase, ei ole aga ühegi riigi tunnuseid ja eraldusmärke. Vaata videost!