Ukraina välisministeerium ei hakka Žirinovski „haigeid ideid“ kommenteerima

 (28)
Ukraina välisministeerium ei hakka Žirinovski „haigeid ideid“ kommenteerima
Foto: Vladimir Fedorenko, RIA Novosti

Ukraina välisministeerium ei kommenteeri Vene erakonna LDPR pöördumist Poola, Ungari ja Rumeenia poole Ukraina jagamise küsimuses.

„Ma lugesin täna Poola presidendi nõuniku reaktsiooni sellele ja võin ainult korrata tema sõnu: sellised ideed võivad tekkida ainult mingis haiges ettekujutuses. Ma ei arva, et selliseid haigeid ideid peaks kommenteerima. Ma arvan, et siin ei peaks välisministeeriumi poole pöörduma,“ ütles Ukraina välisministeeriumi informatsioonipoliitika osakonna direktor Jevhen Perebõinis esmaspäeval Interfax-Ukraina vahendusel.

Vladimir Žirinovski juhitavast LDPR-ist kinnitati, et Poola, Ungari ja Rumeenia juhtkonnale saadeti pöördumine ettepankuga korraldada Ukraina nende riikidega piirnevates osades referendum. „Küsimusi on üks – Tšernivtsi oblasti võimalik naasmine Rumeenia koosseisu, Taga-Karpaatia oblasti naasmine Ungari koosseisu ning viie Ukraina oblasti – Volõõnia, Lvivi, Ternopili, Ivano-Frankivski ja Rivne – naasmine Poola koosseisu,“ öeldi LDPR-i pressiteenistusest.