Ukraina teatas rünnakute tõrjumisest Donbassis ja vastasele suurte kaotuste tekitamisest

 (70)
Ukraina teatas rünnakute tõrjumisest Donbassis ja vastasele suurte kaotuste tekitamisest
Foto: MAKSIM LEVIN, REUTERS

Olukord Ukraina ühendjõudude operatsiooni piirkonnas oli eelmise ööpäeva jooksul raske. Lahingutegevus toimus kogu kokkupuutejoone ulatuses. Ühendjõudude positsioonide aktiivne kaitse ei lubanud vastase võitlejatel taktikalist olukorda parandada, teatas operatsiooni pressikeskus.

Vene okupatsiooniväed kasutasid seitse korda keelatud relvi: miinipildujaid kaliibriga 120 ja 82 millimeetrit ning 122-millimeetriseid suurtükke. Kokku registreeriti ööpäeva jooksul 26 relvarahurikkumist vastase poolt, vahendab UNIAN.

Luganski suunal jätkus aktiivne lahingutegevus Novotoškivske asula piirkonnas. Donetski suunal Novoselivka ja Kamjanka piirkonnas ning Mariupoli suunal Tšermalõki, Pavlopoli ja Vodjane piirkonnas.

Et mitte lasta vastasel liikuda oma positsioonide suunas ja tema tulepunktidele surve avaldamiseks andsid Ukraina ühendjõud adekvaatse vastuse ja hoidsid võetud positsioone kindlalt.

Eile hommikul tulistas vastane Ukraina teatel rahvusvahelisi humanitaarnorme eirates Tšermalõki asulat umbes 30 mürsu ja miiniga.

Seotud lood:

Ööpäeva jooksul sai haavata kolm Ukraina sõdurit.

Ukraina luure andmetel hukkus kaks okupanti ja kaks sai haavata. Hävitati viis ühikut tehnikat: kaks veoautot laskemoonaga, üks kindlaks tegemata tüüpi auto, üks õhutõrjekahur ZU-23-2 ja üks miinipilduja.