Ukraina siseminister käskis Saakašvilil ilmuda kas piiripunkti või migratsiooniteenistusse

 (28)
Ukraina siseminister käskis Saakašvilil ilmuda kas piiripunkti või migratsiooniteenistusse
Foto: VALENTÕN OGIRENKO, REUTERS

Gruusia endisel presidendil ja Ukraina Odessa oblasti endisel kuberneril Mihheil Saakašvilil tuleb viivitamatult kas ilmuda piiripunkti ja läbida vormistamisprotseduur või ilmuda migratsiooniteenistusse, teatas Facebookis Ukraina siseminister Arsen Avakov.

„Kõigil „läbimurde“ osalistel, sealhulgas rahvasaadikutel, tuleb ilmuda politseisse ütlusi andma,“ öeldakse Avakovi postituses, vahendab UNIAN.

Avakov ütles, et keelas piiril toimunud massiaktsiooni osaliste vastu relva ja jõudu kasutada. Avakovi sõnul blokeerisid ja vahistasid politseinikud mitukümmend sportliku kehaehitusega meest, kes tulid piirile mürglit korraldama.

Intsidendi tõttu tuli 16 piirivalvurile ja politseile arstiabi anda. Avakov kutsus poliitikuid üles mitte vahetama Ukrainat isiklike poliitiliste eesmärkide vastu.

Alustatud on kriminaaljuurdlust riigipiiri ebaseadusliku ületamise kohta.

Saakašvilil õnnestus pühapäeval Ukraina piir ületada Šegõni piiripunktis. Saakašvili toetajad murdsid Ukraina piirivalvurite ja politseinike ahelikust läbi. Nad võtsid Saakašvili ja tema saatjate ümber ringi ja „viisid“ nad Ukraina territooriumile.