Ukraina rahvuslased kutsusid üles Depardieu'd suure Vene-armastuse pärast boikottima

 (35)
Ukraina rahvuslased kutsusid üles Depardieu'd suure Vene-armastuse pärast boikottima
Foto: YURI KADOBNOV, AFP/Scanpix

Ukraina rahvuslaste erakonna Svoboda pressiteenistuse juht Oleksandr Aronets kutsus Facebookis ukrainlasi üles kuulutama välja boikoti kõigele, mis on seotud äsja Vene kodakondsuse saanud näitleja Gérard Depardieu' nimega.

Aronets tsiteeris Depardieu' kirja Vene ajakirjanikele. „Ma jumaldan teie kultuuri, ajalugu, mõtteviisi... Minu isa oli omal ajal kommunist,“ kirjutas Depardieu. Aronets peab näitleja sõnu nördimapanevateks, vahendab Lenta.ru.

„Seda tuleb mõista nii: „Ma jumaldan teie vallutusteajalugu, eriti seda, kuidas te võitlesite ülestõusnutega, teie näljahädade, repressioonide ja intelligentsi, eriti näitlejate ja režissööride, mahalaskmiste meetodeid... Ma jumaldan teie imperialistlikku ja šovinistlikku mõtteviisi, sest minu isa oli ju kommunist,““ kirjutas Aronets.

„Kas Depardieu teab, et kommunistid ei võtnud ära mitte 75 protsenti sissetulekutest, vaid kogu sissetuleku ja üldse kogu vara?“ küsis Svoboda pressisekretär.

Veel küsis Aronets, kas Depardieu, kes peab Venemaad suureks demokraatia maaks, on kuulnud kohtuprotsessidest Mihhail Hodorkovski ja Vene opositsionääride üle.