Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi viibib koroonaviirusega haiglas

 (22)
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi viibib koroonaviirusega haiglas
Foto: WILL OLIVER / POOL, EPA

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ja tema personaliülem Andri Jermak viibivad Covid-19 ravil riikliku asjadevalitsuse Feofanija kliinilises haiglas, teatas ajalehele Ukrajinska Pravda Jermaki nõunik Mõhhailo Podoljak.

Zelenskõi ja Jermaki nakatumisest koroonaviirusega teatati esmaspäeval, vahendab Interfax.

Podoljaki sõnul jätkab Zelenskõi haiglas tööd ja talle on palatis korraldatud eriside.

„Kõik on piisavalt range, protokolliga reglementeeritud. Nad viibivad Feofanijas. Seal on sisustatud spetsiaalne kabinet, kus president võib läbi viia nõupidamisi,” ütles Podoljak.

Eraldi palatis on ka Jermak, aga temal erisidet ei ole. Zelenskõiga nad füüsiliselt kokku ei puutu, suhtlevad ainult telefoni teel.

Podoljaki sõnul ei kohtu Zelenskõi ka perekonnaga, sest peab rangelt kinni karantiinist.

Zelenskõi naine Olena Zelenska haigestus Covid-19-sse juunis. Augustis sai teatavaks, et koos temaga ravitakse haiglas ka presidendi poega.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!