Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk on võimaliku altkäemaksuvõtmise asjus uurimise all

 (13)
Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk on võimaliku altkäemaksuvõtmise asjus uurimise all
Arseni JatsenjukFoto: Stringer, Sputnik

Ukraina peaprokuratuur kinnitas, et käimas on kriminaaljuurdlus peaminister Arseni Jatsenjuki väidetava kolme miljoni dollari suuruse altkäemaksuvõtmise üle Volodõmõr Ištšuki Ukraina ringhäälingukontserni juhiks nimetamise eest.

Peaprokuratuur teatas ühiskondliku liikumise Rahvakontroll avaldatud vastuses fraktsioonidesse mittekuuluva ülemraada ja selle korruptsioonivastase komitee liikme Dmõtro Dobrodomovi arupärimisele, et peaprokuratuuri riigiteenistuse ja –varade alaste kriminaalmenetluste uurimise ja järelevalve osakond pikendas kohtueelset uurimist kriminaalmenetluses Ukraina kriminaalkoodeksi 4. osa paragrahv 368 järgi, mis puudutab Ukraina peaministri Arseni Jatsenjuki saadud õigusvastast tulu Volodõmõr Ištšuki Ukraina ringhäälingu-, raadioside- ja televisioonikontserni juhiks nimetamise eest, vahendab Interfax-Ukraina.

Peaprokuratuuri vastuses öeldakse, et kohtueelne uurimine jätkub.

„Samal ajal teatan, et kahtlustust kriminaalõigusrikkumise toimepanemises Ukraina kriminaalkoodeksi 4. osa paragrahv 368 järgi kellelegi esitatud ei ole,“ lisatakse peaprokuratuuri vastuses, millele on alla kirjutanud peaprokuröri kohusetäitja Juri Sevruk.