Ukraina parlament ei toetanud Tõmošenko vabastamist võimaldavaid eelnõusid

 (19)
Ukraina parlament ei toetanud Tõmošenko vabastamist võimaldavaid eelnõusid
Foto: Jefrem Lukatskõi, AP

Ukraina parlament ei suutnud neljapäeval vastu võtta seadusi, mis oleksid võimaldanud endise peaministri Julia Tõmošenko vabastamist, andes sellega tõsise löögi Ukraina võimalustele sõlmida Euroopa Liiduga assotsiatsioonilepe.

Euroopa Liit peab Tõmošenko seitsmeaastast vanglakaristust poliitiliselt motiveerituks ning on keeldunud assotsiatsioonileppe sõlmimisest Ukrainaga, kui Tõmošenkot ei vabastata, vahendab Associated Press.

President Viktor Janukovitši regioonide partei liikmed ei hääletanud aga neljapäeval mitte ühegi poolt kuuest eelnõust, mis oleksid võimaldanud Tõmošenko vabastamise, vaatamata Euroopa Liidu kahe kõrgetasemelise esindaja kohalolekule, kes on teinud kuid lobitööd.

Opositsiooni parlamendiliikmed reageerisid hüüetega „Häbi! Häbi!“ ning kutsusid Janukovitšit üles Tõmošenkole presidendi dekreediga armu andma.

„See on president Viktor Janukovitš, kes blokeerib isiklikult Ukraina liikumist Euroopa Liidu suunas,“ ütles opositsiooniliider Arseni Jatsenjuk emotsionaalses kõnes pärast hääletust.