Ukraina opositsioon ühines Harkivi pakti vastu

 (7)
Harkivi pakt
Reuters/Scanpix

Ukraina parlamendi opositsioon jõudis kokkuleppele oma tegevuse koordineerimises Venemaa Musta mere laevastiku baasi rendilepingu pikendamise („Harkivi pakti”) ratsifitseerimise vastu.

Parlamendigrupi „Ukraina Eest!” juhi Vjatšeslav Kirilenko sõnul koordineerivad opositsionäärid oma tegevust mitte ainult parlamendis, vaid ka sellest väljaspool. „Meie peamine eesmärk on mitte võimaldada Ukraina-vastaste Harkivi lepingute ratifitseerimist,” ütles Kirilenko Lenta.ru vahendusel.

Kirilenko lisas, et tema ühendus kavatseb luua rahvusliku vastupanuliikumise Harkivis sõlmitud lepingute vastu. „Me kutsume kodanikke üles oma riigi kaitsele,” ütles Kirilenko.

Hääletus lepingute ratifitseerimise üle toimub Ukraina ülemraadas oodatavalt teisipäeval. Opositsioon on juba teatanud, et teeb kõik võimaliku, et ratifitseerimist takistada.

Ülemraada spiiker Volodõmõr Lõtvõn ei välistanud, et parlamendi seinte vahel võib minna kakluseks.

Vaidlusalune Harkivi pakt näeb ette, et Venemaa võib oma mereväebaasi Sevastoopolis hoida kuni 2042. aastani, Ukrainale tehakse aga vastutasuks allahindlus Vene gaasi ostmisel.