Ukraina: Kreml kordab Krimmis nõukogude repressioone ja 1944. aasta krimmitatarlaste genotsiidi

 (34)
Ukraina: Kreml kordab Krimmis nõukogude repressioone ja 1944. aasta krimmitatarlaste genotsiidi
Foto: GLEB GARANITŠ, REUTERS

Kreml kordab 21. sajandil Krimmis 20. sajandi 30. aastate kohutavaid nõukogude repressioone ning 1944. aasta krimmitatarlaste genotsiidi, teatas Ukraina välisministeerium.

„Ukraina välisministeerium on sügavalt mures Vene okupatsioonijõudude karjuva õigusvastase tegevuse üle Krimmi Autonoomses Vabariigis krimmitatarlaste vastu, mille tagajärjeks olid massilised ebaseaduslikud läbiotsimised ja 13 Ukraina kodaniku, krimmitatari rahva esindaja alusetu vahistamine 2016. aasta 11. ja 12. veebruaril,“ öeldakse avalduses UNIAN-i vahendusel.

„Rikkudes jämedalt Vene Föderatsiooni Ukraina-vastase relvastatud agressiooni tagajärjel oma sünnimaal Vene okupatsioonirežiimi pantvangideks jäänud inimeste õigusi ja vabadusi kordab Kreml 21. sajandil 20. sajandi 30. aastate kohutavaid nõukogude repressioone ning ka 1944. aasta krimmitatarlaste genotsiidi,“ teatas Ukraina välisministeerium.

Ukraina välisministeeriumi teatel on eriti nördima panev, et Kreml püüab peita krimmitatari rahva hävitamise poliitikat näilise terrorismiga võitlemise kattevarju taha.